Atstarojošie materiāli

Piekausējamas un piešujamas atstarošanas lentes objektu izcelšanai tumsā

Atstarojošā lente palielina drošību tumšā laikā un ir neatņemama drošības tehnikas sastāvdaļa cilvēkiem, kam jāstrādā paaugstinātas bīstamības apstākļos.

Atstarojošo elementu veidi un izmantošana

Viens no izplatītākajiem veidiem, ka apzīmēt apģērbu ar atstarojošiem elementiem, ir piešujamas vai piekausējamas atstarojošas lentes, piekausējamas emblēmas, vai logotipi. Tās ir ērti pielietojamas, elastīgas, izturīgas, turklāt mazgājamas bez īpašiem norādījumiem.

STA Grupa izplata piešujamas un piekausējamas lentes no divām labi pazīstamām kompānijām – 3M un VizLite. Atstarojošo materiālu segmentā esam 3M izplatītāji Latvijā un Vizlite pārstāvji Latvijā, Lietuvā un arī Igaunijā.

Piešujamajām atstarojošām lentēm pats pieprasītākais ir artikuls 8906, kas ir 50 mm platumā un regulāri pieejams mūsu noliktavā. Noliktavā ir arī atstarojošās lentes ar augstu noturību, paredzēats industriālai mazgāšanai, kā arī liesmu un uguns noturīgas atstarojošās lentes. Piekausējamas lentes ir ērti piestiprināmas pie apģērba arī mājas apstākļos.

 Atstarojošo materiālu izmantošana ir ideāls veids, kā spilgtāk apzīmēt jebkurus objektus tumsā vai padarīt satiksmes dalībniekus redzamus citiem. Cilvēks ar atstarojošiem elementiem uz apģērba krēslā vai nakts tumsā ir 7,5 reizes labāk pamanāms.

Atstarojoši elementi specdienestu darbinieku – celtnieku, ugunsdzēsēju, mežsargu u. c. – darba apģērbā ir neatņemama darba drošības tehnikas sastāvdaļa, jo viņi strādā paaugstinātas bīstamības apstākļos. Apģērbs ar atstarojošiem elementiem bieži tiek izmantots arī sporta tērpos, bērnu jakās un kombinezonos.

Atstarojošie elementi ievērojami uzlabo redzamību un samazina traumu risku naktī. Dažkārt atstarojošos elementus izmanto arī kā aksesuārus – oriģinālu veidu, kā piešķirt apģērbam modernu izskatu.